Renault MAİS, IBM’in WebSphere MQ ürününü ve 32Bit’in bu alandaki uzmanlığını tercih etti

Renault MAİS (28 Mart 2013) ortağı Renault S.A.(Fransa) ile arasındaki entegrasyonlar için  IBM’in WebSphere MQ ürününü ve 32Bit’in bu alandaki uzmanlığını tercih etti.

MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş, 10 Ocak 1968 tarihinde OYAK Grup şirketi olarak kurulmuş ve ilk Renault marka otomobili 1971 tarihinde Türk tüketicisine sunmuştur. MAİS, Renault ile Dacia otomotiv markalarının Türkiye Mümessili ve Türkiye Genel Distribütörü’dür. Sermayesinin %51’i OYAK Grubuna, %49’u Renault S.A.’ya aittir.

IBM WebSphere MQ, her tipte veriyi ileti olarak aktarabilir ve böylece işletmelerin hizmet odaklı mimari (SOA) ortamları gibi esnek ve yeniden kullanılabilir mimariler oluşturmasına olanak sağlar. Güvenlik özellikleri açısından zengin iletiler sağlamaya yönelik olarak, geniş bir yelpazedeki birçok iletişim kuralı, web hizmeti, uygulama ve bilgi işlem platformu ile birlikte çalışır. WebSphere MQ çözümü, kuruluşunuzun içindeki ve dışındaki ileti ve veri akışına yönelik görünürlük ve denetim sağlayan bir iletişim katmanı sunar.
 
Detaylı bilgi için tıklayınız: http://www-03.ibm.com/software/products/tr/ibm-mq
 
IBM MQ,  “WebSphere Core” Ürün Grubuna dahil olup, 32 Bit’in bu ürün grubunda toplam 12 teknik ve 3 satış sertifikasına sahiptir.