IBM Instana

IBM Instana, uygulamalarınızdan ve altyapınızdan gelen 250’den fazla sinyali gerçek zamanlı olarak ilişkilendirerek karmaşıklığı ortadan kaldıran Kurumsal Gözlemlenebilirlik Platformu’dur.

Instana, uygulamalarınızın performansını ve yazılım geliştirme süreçlerinizi optimize etmeye yardımcı olmak için eyleme geçirilebilir çıktılar üretir.  IT ve DevOps ekiplerinin herhangi bir servisin bozulması durumunda son kullanıcı üzerindeki etkisinin kök nedenine anında ulaşmasını sağlar.

Özellikler

Otomasyon

Dinamik ortamlarınızı sürekli olarak 1 saniyelik metriklerle gözlemleyip, bütün değişiklikleri kaydedip, otomatik alınan geri bildirimler ile izleyebilirsiniz.

Bağlamsallık

Yüksek önem arz eden servisleri kolayca görselleştirmek için bileşenleri, servisleri ve istekleri (request) mantıksal olarak gruplar. Instana sürekli olarak toplanan verileri organize eder ve bağlam (context) modellerine dönüştürür.

Akıllı Aksiyon

Metriklerdeki anormallikleri bulmak (tetiklemek) için makine öğrenmesi algoritmaları uygulayabilirsiniz. İlgili olayları arka planda bulmak için tersine mühendislik algoritmaları uygulayıp daha sonrasında kök nedenini bulabilir ve bunları zaman, ilgi düzeyine göre sıralayabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Kullanıcı dostu arayüzü ve sezgisel platformu sayesinde harcanan zaman ve eforu minimize eder.

İnsan Müdahelesi Gerektirmez

Sensörleri sayesinde insan müdahalesi olmadan konfigürasyonları, değişiklikleri, metrikleri ve olayları otomatik olarak toplar.

Dinamik Dashboard ve Grafikler

İhtiyacınız olan bütün verileri sizlere dinamik dashboard’lar ve grafikler halinde sunar.

Kullanım Alanları

Uygulama Performans Gözlemleme

Websitesi Gözlemleme

Bulut & Altyapı Gözlemleme

Mikroservis Gözlemleme