Burganbank, IBM’in ürünlerini ve 32Bit’in uzmanlığını tercih etti

Burganbank MUREX platformu ve ana bankacılık sistemleri arasındaki entegrasyonlar için IBM’in WebSphere MQ ürünü ile birlikte 32Bit’in Reuters TOF Integrator ve Bloomberg Deal Integrator adaptörlerini ve bu alandaki uzmanlığını tercih etti.

Burgan Bank, Kuveyt merkezli en genç ticaret bankasıdır, özellikle kurumsal ve finansal kuruluşlar sektörleri üzerinde odaklanmış olup giderek büyüyen ve artan bir perakende ve özel bankacılık müşteri tabanına sahiptir.

IBM WebSphere MQ, her tipte veriyi ileti olarak aktarabilir ve böylece işletmelerin hizmet odaklı mimari (SOA) ortamları gibi esnek ve yeniden kullanılabilir mimariler oluşturmasına olanak sağlar. Güvenlik özellikleri açısından zengin iletiler sağlamaya yönelik olarak, geniş bir yelpazedeki birçok iletişim kuralı, web hizmeti, uygulama ve bilgi işlem platformu ile birlikte çalışır. WebSphere MQ çözümü, kuruluşunuzun içindeki ve dışındaki ileti ve veri akışına yönelik görünürlük ve denetim sağlayan bir iletişim katmanı sunar.

Detaylı bilgi için tıklayınız: http://www-03.ibm.com/software/products/tr/ibm-mq

IBM MQ, “WebSphere Core” Ürün Grubuna dahil olup, 32 Bit’in bu ürün grubunda toplam 12 teknik ve 3 satış sertifikasına sahiptir.

32Bit Reuters TOF Integrator, Thomson Reuters Dealing tarafından sağlanan Foreign Exchange – FX işlemlerinin arka ofis sistemleriyle bütünleşmesini sağlar. Uygulama ayrıca Ticket Output Feed (TOF) TradeSTP, RTNS ve benzeri platformlar üzerinde işlem yapabilmektedir.

32Bit Bloomberg Deal Integrator, Bloomberg FX GO tarafından sağlanan Foreign Exchange – FX işlemlerinin arka ofis sistemleriyle bütünleşmesini sağlar. Tamamlanmış işlemlerin kayıtları Bloomberg tarafından sağlanan FTP web sitesi yoluyla karşıdan yüklenir ve müşterinin sistemine aktarılır.