Borusan Lojistik, IBM’in ürünlerini ve 32Bit’in uzmanlığını tercih etti

Borusan Lojistik, hizmet sağladığı kurumlarla olan uygulama temelli entegrasyonlar için IBM’in WebSphere MQ ürününü ve 32Bit’in bu alandaki uzmanlığını tercih etti.

Borusan Lojistik, 2000 yılından bu yana “entegre lojistik hizmet sağlayıcı” olarak Türkiye Lojistik Hizmetleri, Liman Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri ve Yabancı Ülkeler Lojistik Hizmetleri olmak üzere dört stratejik alanda hizmet vermektedir. 

Borusan Lojistik, Türkiye Lojistik Hizmetleri kapsamında depolama, gümrükleme, yurtiçi taşıma, ağır taşımacılık, dağıtım araç stoklama ve sevk öncesi araç kontrol (PDI) hizmetleri sunmaktadır. Şirket, uluslararası taşımacılık alanında ise Chartering ve Multimodal Taşımacılığı, Uluslararası Konteyner Taşımacılığı, Uluslararası Kara Taşımacılığı, Uluslararası Demiryolu Taşımacılığı ve Uluslararası Havayolu Taşımacılığı operasyonları gerçekleştirmektedir.

IBM WebSphere MQ, her tipte veriyi ileti olarak aktarabilir ve böylece işletmelerin hizmet odaklı mimari (SOA) ortamları gibi esnek ve yeniden kullanılabilir mimariler oluşturmasına olanak sağlar. Güvenlik özellikleri açısından zengin iletiler sağlamaya yönelik olarak, geniş bir yelpazedeki birçok iletişim kuralı, web hizmeti, uygulama ve bilgi işlem platformu ile birlikte çalışır. WebSphere MQ çözümü, kuruluşunuzun içindeki ve dışındaki ileti ve veri akışına yönelik olarak görünürlük ve denetim sağlayan bir iletişim katmanı sunar.
 
 
Detaylı bilgi için tıklayınız: http://www-03.ibm.com/software/products/tr/ibm-mq
 
 
IBM MQ,  “WebSphere Core” Ürün Grubuna dahil olup, 32 Bit’in bu ürün grubunda toplam 12 teknik ve 3 satış sertifikasına sahiptir.