AtlasJet Havacılık, IBM ürünlerini ve 32Bit’in uzmanlığını tercih etti

AtlasJet Havacılık,  Suudi Arabistan havayolları rezervasyon sistemiyle entegrasyon için IBM’in WebSphere MQ ürününü ve 32Bit’in bu alandaki uzmanlığını tercih etti.

Atlasjet Havacılık A.Ş., 2001’de kurulmuş, 1 Temmuz 2004’ten itibaren iç hatlarda tarifeli seferlerine başlamıştır.  IATA üyesi olan ve IOSA tescilini alan Atlasjet, tarifeli havayolu olarak büyümeye ve bu doğrultuda iç ve dış hatlarda tarifeli sefer sayısını %75-80’e çıkarmaya karar vermiştir.

IBM WebSphere MQ, her tipte veriyi ileti olarak aktarabilir ve böylece işletmelerin hizmet odaklı mimari (SOA) ortamları gibi esnek ve yeniden kullanılabilir mimariler oluşturmasına olanak sağlar. Güvenlik özellikleri açısından zengin iletiler sağlamaya yönelik olarak, geniş bir yelpazedeki birçok iletişim kuralı, web hizmeti, uygulama ve bilgi işlem platformu ile birlikte çalışır. WebSphere MQ çözümü, kuruluşunuzun içindeki ve dışındaki ileti ve veri akışına yönelik görünürlük ve denetim sağlayan bir iletişim katmanı sunar.
 
Detaylı bilgi için tıklayınız: http://www-03.ibm.com/software/products/tr/ibm-mq
 
IBM MQ,  “WebSphere Core” Ürün Grubuna dahil olup, 32 Bit’in bu ürün grubunda toplam 12 teknik ve 3 satış sertifikasına sahiptir.