32bit’in Yeni İş Kolu : Akıllı Kimlik Yönetimi

32bit bu alandaki satış ve teknik sertifikalarını tamamlayarak Akıllı Kimlik Yönetimi’ni de uzmanlıkları arasına ekledi. Akıllı kimlik yönetimiyle mevzuata uygunluğu güçlendirin ve dolandırıcılığı azaltın. IBM Security Identity Manager, kuruluşların tüm kuruluş çapında etkin kimlik yönetimi ve yönetişim uygulamasına olanak sağlar. Bu çözüm, kimlik dolandırıcılığı riskini azaltarak mevzuata uygunluğun ve güvenliğin güçlendirilmesine yardımcı olur.

Kullanıcı ayrıcalıklarının oluşturulmasını, değiştirilmesini, yeniden sertifikalandırılmasını ve sona erdirilmesini otomatikleştirir ve kullanıcı yaşam çevrimi çapında ilke tabanlı parola yönetimini destekler. Yöneticilerin daha iyi yönetişim kararları almasına yardımcı olmak için yeniden tasarlanan bir iş dostu kullanıcı arabirimi ve raporlama araçları içerir. IBM Security Identity Manager, IBM Güvenlik Sistemleri portföyü kapsamında, akıllı kimlik ve erişim güvencesi sağlanmasına yardımcı olur. IBM Security Identity Manager: Yönetişim, risk ve mevzuata uygunluk için iş kolu yöneticilerinin  kullanıcı erişimini otomatikleştirmesine ve tanımlamasına olanak sağlar.

Merkezileştirilmiş ilke, tümleşik görev ve kimlik yaşam çevrimi yönetimi aracılığıyla kurumsal kimlik yönetiminin karmaşıklığını azaltır .
Güçlü kimlik doğrulama bütünleşmesi ve kapalı çevrim kullanıcı etkinliği izleme aracılığıyla kullanıcı güvencesini iyileştirir .
Kuruluş çapında merkezileştirilmiş kimlik ve erişim yönetimi ile etkin ve eyleme dönüştürülebilir mevzuata uygunluk sağlar .
 

Daha detaylı bilgi için;  http://www-03.ibm.com/software/products/tr/identity-manager/
 

IBM Akıllı Kimlik Yönetimi(Security Identity Manager), “Security Systems” Ürün Grubuna dahil olup, 32 Bit bu ürün grubunda toplam 4 teknik ve 1 satış sertifikasına sahiptir.